Brązowy medal Anny Dowgiert w Tenero

Rozgrywane w Tenero 46. Wojskowe Mistrzostwa Świata już za nami. Zawody w szwajcarskiej miejscowości kończymy miłym akcentem. Podczas ostatniej sesji finałowej brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym wywalczyła nasza reprezentantka, Anna Dowgiert. Był to jedyny krążek wywalczony przez dwuosobową kadrę naszego kraju w czasie trzydniowej rywalizacji.

Dowgiert weszła do finału z siódmym wynikiem 27.71 s, ale w popołudniowej walce o medale popłynęła siedem dziesiątych sekundy szybciej i taki rezultat wystarczył jej do zajęcia miejsca na najniższym stopniu podium. Zwyciężyła Melanie Henique z Francji, uzyskując czas 26.18 s, który w tym momencie przesunął ją z jedenastej na dziewiąta pozycję na tegorocznej liście najlepszych rezultatów na świecie. Drugie miejsce zajęła natomiast Liu Lan z Chin (26.87 s).

W tej samej, nietypowej dla siebie konkurencji wystartował dziś również Karol Zaczyński. Zawodnik Śląska Wrocław znacznie poprawił swój rekord życiowy, ale rezultat 25.50 s był za słaby na wejście do najlepszej ósemki. Ostatecznie Zaczyński został sklasyfikowany na jedenastej lokacie.