GMPSiM Szczecin: Medalowe żniwo Dolnoślązaków

Drugi dzień mistrzostw Polski w Szczecinie był bogaty w medale dla Dolnego Śląska. Jako pierwsza na najwyższym stopniu podium stanęła Dominika Sztandera, która zwyciężyła w finale 50m st. klasycznym 32.07. Na trzecim miejscu do mety dotarła Kinga Cichowska (Śląsk Wrocław) 33.02, a 10 w fianle była Kamila Włostowska (MKW Jedenastka Jelenia Góra).

Następnie złoto w finale 100m st. grzbietowym wywalczyła Alicja Tchórz (Juvenia) z czasem 1:01.54. Dodatkowo brąz trafił w ręce Klaudii Naziębło (Juvenia) 1:02.38. Szóste miejsce w finale zajęła Maja Zawiszewska.

Kolejny złoty medal to zasługa Pauli Żukowskiej (Juvenia), która tryumfowała na 400m st. zmiennym 4:49.83. Szósta w finale była Oliwia Okaj (Śląsk).

Czwarty złoty medal to zasługa zespołu sztafetowego pań Śląska Wrocław. Dziewczyny okazały się bezkonkurencyjne na dystansie 4x100m st. dowolnym. W składzie zwycięskiej sztafety płynęły: Anna Dowgiert, Patrycja Rzońca, Oliwia Okaj, Nikola Petryka. Na drugim stopniu podium stanęły dodatkowo zawodniczki Juveni Wrocław (Sztandera, Naziębło, Żukowska, Tchórz).

Brązowy medal w finale 200m st. dowolnym panów wywalczył Michał Szuba (Śląsk) 1:49.74. Czwart był Kacper Klich (Śląsk), szósty Jan Hołub (Śląsk), a dziewiąty Paweł Werner (Juvenia).

Karol Zaczyński (Śląsk) rywalizację w finale 400m st. zmiennym zakończył z brązowym medalem z czaem 4:24.00, czwarty był Karol Szwedzki (Śląsk), który stracił do brązowego medale zaledwie 5 setnych sekundy. Siódme miejsce zajął Jakub Chmielewski (Śląsk).

Również Brązowy medal wywalczyli zawodnicy Śląska Wrocław w finale 4x100m st. dowolnym. W składzie medalowej sztafety płynęli: Jan Hołub, Jacek Sokulski, Mateusz Chaba, Oskar Krupecki.