Medalowe żniwo podczas 2 dnia ZMPSiM

Kolejnych osiem medali w tym trzy złote dołożyli Dolnoślązacy po drugim dniu finałów Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Klaudia Naziębło (Juvenia Wrocław) okazała się bezkonkurencyjna w finale 100m st. grzbietowym i jako jedyna zawodniczka uporała się z granicą jednej minuty – 59.57. Trzecie miejsce w finale zajęła Maja Zawiszewska (Śląsk Wrocław) 1:01.13.

Kolejny złoty medal to zasługa Anny Dowgiert (Śląsk), która wręcz zmiażdżyła konkurentki w finale 50m st. motylkowym. Jej czas 26.26 był lepszy aż o 0.92s od drugiej na mecie Klaudii Naziębło – 27.18. Szósta w finale była ponadto Paulina Żelazna (Śląsk) 27.94, a ósma Maja Zawiszewska 28.06.

Dodatkowo Dowgiert dołożyła srebrny medal w finale 100m st. dowolnym – 55.82, która wyprzedziła trzecią na mecie Karine Włostowską (11 Jelenia Góra) o zaledwie trzy setne sekundy – 55.85. Piąta była Anna Kita (Orka Lubań) 56.63, a siódma w tej konkurencji była Żelazna – 57.59.

Drugi złoty medal w rywalizacji drużynowej wywalczyły zawodniczki Juveni Wrocław. Tym razem wygrały pewnie i zdecydowanie w sztafecie 4x200m st. dowolnym 8:11.47. W składzie zwycięskiej sztafety płynęły: Naziębło, Sztandera, Pożarowszczyk, Tchórz.

Na trzecim miejscu w finale 400m st. zmiennym finiszował Karol Zaczyński – 4:14.61, a siódmy Bartłomiej Kubkowski (obaj Śląsk) – 4:17.89.

Dominika Sztandera (Juvenia) ustanowiła po raz kolejny rekordy Polski juniorek 16,17 i 18 – letnich na pierwszych 50 metrach finału 200m st. klasycznym – 30.62. Niestety do wyrównania rekordu Polski seniorek zabrakło jeden setnej sekundy.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o świetnych rezultatach Macieja Kuświka (7:45.26) oraz Kacpera Klicha (7:49.37) – obaj Śląsk – na 800m st. dowolnym.