Wysyp medal 3 i 4 dnia ZMPSiM w Ostrowcu

Trzeci i czwarty dzień Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim to kolejny wysyp medali. Łącznie do worka z medalami wpadło kolejnych czternaście medali (!), w tym pięć tych najcenniejszych.

Trzeci dzień:

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) w wyścigu na 100m st. zmiennym wywalczyła srebrny medal z czasem 1:00.64 ulegając tylko Aleksandrze Urbańczyk z Łodzi, która ustanowiła nowy rekord Polski Seniorek – 59.04.

Tak samo zakończył się finał 50m st. grzbietowym dla Klaudii Naziębło (Juvenia) – 27.27, która również musiała uznać wyższość Urbańczyk – 26.35. Czwarta w finale była Maja Zawiszewska (Śląsk Wrocław) 28.21, a szósta Nikola Petryka (Śląsk) – 28.66.

Kolejny złoty medal wywalczyła drużyna Juveni Wrocław, która nie miała sobie równych w sztafecie 4x50m st. zmiennym – 1:50.90. Zwycięska sztafeta płynęła w składzie: Naziębło, Sztandera, Tchórz, Pożarowszczyk.

Srebrny medal z czasem 1:53.74 zdobyły za to zawodniczki Śląska Wrocław (Zawiszewska, Haraf, Dowgiert, Żelazna).

Ponadto w trzecim dniu rekord Polski juniorów 17 – letnich na 100m st. dowolnym uzyskany przez Jana Hołuba ze Śląska pozwolił na zajęcie czwartego miejsca – 48.50.

Czwarty dzień:

Ostatni dzień mistrzostw nasi zawodnicy rozpoczęli od mocnego uderzenia, gdyż w pierwszym finale tego dnia, a więc na 400m st. zmiennym Alicja Tchórz wywalczyła złoty medal – 4:39.93. Ósma w finale była Oliwia Okaj (Śląsk) – 4:58.52.

Do tego Tchórz dołożyła zwycięstwo na 100m st. motylkowym 58.60. Srebro w tej konkurencji przypadło Annie Dowgiert (Śląsk) – 59.97 oraz tryumf wspólnie z drużyną w sztafecie 4x100m st. zmiennym – 4:06.11 (Naziębło, Sztandera, Tchórz, Pożarowszczyk). Kolejny srebrny medal wywalczyła drużyna Śląska Wrocław (Zawiszewska, Haraf, Dowgiert, Żelazna) – 4:12.43.

Klaudia Naziębło (Juvenia) okazała się najlepsza w finale 200m st. grzbietowym – 2:08.10. Do tego dołożyła srebro w finale 200m st. dowolnym – 1:59.42. Ósma w tej konkurencji była Karina Włostowska (11 Jelenia Góra).

Dominika Sztandera (Juvenia) finał 100m st. klasycznym zakończyła ze srebrnym medalem i wynikiem 1:08.24.

Brąz w finale 100m st. zmiennym wywalczył Karol Zaczyński (Śląsk) – 55.04.

Na zakończenie mistrzostw zawodnicy Śląska Wrocław płynący w składzie – Hołub, Klich, Kuświk, Zaczyński – zdobyli srebrny medal w wyścigu sztafetowym 4x200m st. dowolnym – 7:09.25.