ZMPS: 4 złote medal pierwszego dnia

Cztery złote medale wywalczyli reprezentanci Dolnego Śląska podczas pierwszego dnia Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Pierwszy złoty medal padł łupem Alicji Tchórz z Juvenii Wrocław na dystansie 200m st. zmiennym. Uczestniczka niedawnych mistrzostw świata pokonała ten dystans w czasie 2:09.39 i wyprzedziła drugą na mecie zawodniczkę o prawie cztery sekundy!

Kolejny finał to kolejne złoto, tym razem z udziałem Klaudii Naziębło (również Juvenia), która nie pozostawiła konkurencji złudzeń na 200m st.  motylkowym 2:09.82. Druga na mecie zawodniczka dopłynęła ze stratą prawie dwóch sekund.

Trzeci złoty medal dla Dolnego Śląska zdobyła Dominika Sztandera (Juvenia) w sprincie na 50m st. klasycznym (30.86).

Ostatnie złoto, okraszone nowym rekordem Polski Seniorek to dzieło sztafety żeńskiej Śląska Wrocław na dystansie 4x100m st. dowolnym, która płynęła w składzie: Anna Dowgiert, Karolina Dyrda, Julia Nowak, Nikola Petryka. Czas nowych rekordzistek Polski to 3:43.90.

Brązowy medal w tej samej konkurencji wywalczyły jeszcze zawodniczki Juvenii Wrocław (Naziębło, Tchórz, Sztandera, Aleksandra Górecka).

Srebrny medal w finale 400m st. dowolnym zdobył Kacper Klich (Śląsk Wrocław) uzyskując czas 3:42.65. Czwarty w tej samej konkurencji był Maciej Kuświk, szósty Maciej Jura i dziewiąty Wiktor Jaszczak (wszyscy Śląsk).

Dodatkowo brązowy medal wywalczyli zawodnicy Śląska Wrocław w pierwszy raz rozegranej konkurencji na Mistrzostwach Polski czyli w sztafecie mieszanej 4x50m st. zmiennym.