ZMPS: Złoto sztafety Śląska Wrocław w 3 dniu

Podczas trzeciego dnia zmagań na Zimowych Mistrzostwach Polski Seniorów w Ostrowcu sztafeta żeńska 4x50m st. zmiennym Śląska Wrocław jako jedyna wywalczyła dla Dolnego Śląska złote medale.  Złote medalistki płynęły w składzie: Maja Zawiszewska, Klaudia Szczuka, Anna Dowgiert, Nikola Petryka.

Bardzo dobrze zaprezentowali się Kacper Klich oraz Maciej Kuświk (obaj Śląsk), którzy wystąpili w najszybszej serii 800m st. dowolnym. Kacper ukończył zmagania na drugiej pozycji – 7:49.35, a Maciej był trzeci – 7:53,97.

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) tym razem musiała uznać wyższość weteranki polskich pływalni Aleksandry Urbańczyk , która nie pozostawiła Ali złudzeń w finale 100m st. zmiennym – 1:01.33 do 59.35.

Również za plecami Urbańczyk w finale 50m st. grzbietowym dopłynęła Klaudia Naziębło – 27.52 do 26.39.  Trzecia na mecie zameldowała się Maja Zawiszewska – 27.95.

Srebrny medal wywalczyła sztafeta mieszana Śląska Wrocław na dystansie 4x50m st. dowolnym. W składzie medalowej sztafety płynęli: Jan Hołub, Oskar Krupecki, Anna Dowgiert, Nikola Petryka.

Maciej Kuświk dołożył do swojej kolekcji jeszcze brązowy medal w finale 200m st. motylkowym uzyskując wynik 1:56.65.