MPJ 15 lat: Juvenia najlepsza w generalce

W ostatni weekend na basenie w Ostrowcu Świętokrzyskim rywalizowali juniorzy podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 15 – letnich.

Do zawodów zgłosiło się 527 zawodników ze 130 klubów z całej Polski.

Świetny na tym tle wypadli zawodnicy Juveni Wrocław, którzy w klasyfikacji ogólnej zajęli pierwsze miejsce z 12 medalami w tym 6 złotymi.

Jakub Kiszczak okazał się bezkonkurencyjny w finale 50m st. grzbietowym uzyskując czas 26.17. Do tego dołożył srebro na 100m st. grzbietowym.

Dwa złote medale wywalczył Amadeusz Kiełczewski. Zawodnik Śląska Wrocław okazał się bezkonkurencyjny w finale 400m st. dowolnym z  wynikiem 3:58,75 oraz w finale 1500m st. dowolnym 15:57,45. Do tego dołożył srebro na 200m st. dowolnym – 1:54.68

Aleksandra Iwanowska z Juveni zajęła pierwsze miejsce w finale 1000m st. klasycznym – 1:11.07. 32.85. Do tego dołożyła trzy srebrne medale (50m st. klasycznym, 400m st. zmiennym, 200m st. zmiennym) oraz jeden brązowy na 50m st. klasycznym.

Weronika Górecka (Juvenia) wywalczyła indywidualnie 5 medali w tym dwa złote na 200m st. grzbietowym 2:15.10 i 100m st. grzbietowym – 1:02.60. Do tego dołożyła dwa srebrne krążki – 100m st. motylkowym, 50m st. motylkowym.

Bezkonkurencyjne w sztafecie 4x100m st. dowolnym okazały się zawodniczki Juveni Wrocław. W składzie złotej sztafety płynęły: Weronika Górecka, Marta Brzozowska, Nikola Józefiak, Alexandra Iwanowska.

Drugie miejsce zajął zespół sztafetowy Śląska Wrocław w wyścigu na dystansie 4x200m st. dowolnym. Skład medalowej sztafety to: Amadeusz Kiełczewski, Wojciech Dutkowiak, Patryk Dąbrowski, Wiktor Łaś.