GMPSiM Lublin 28.04-2.05

W dniach 28.04.-2.05.2021 odbyły się na pływalni 50 w Lublinie Główne Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców m. Do zawodów zgłosiło się 597 zawodników z 111 polskich klubów. Dolny Śląsk reprezentowało 38 zawodników z 9 klubów: KS AZS AWF (4) KS Neptun (2), MKS 9-ka Dzierżoniów (1), MKS Juvenia (10), UKP Torpeda (1), UKS Orka (2), UKS Shark (4), WKS Śląsk (13) oraz WZSN Start (1). Jak na niewielki % udział w ilości zgłoszonych klubów (8%) i zawodników (6%) na 42 rozegrane konkurencje zdobyli aż 9 ( 21%) tytułów mistrzowskich ( 7 indywidualnych i 2 sztafetowe).

  • W klasyfikacji medalowej DOZP jako całość zdobył 22 medale (9-8-5) a na 1m znalazła się Juvenia (7-5-1), na 13 m WKS (1-2-2), na 18 m 9-ka (1-0-0), na 21-23 m Orka (0-1-1) oraz na m. 26-30 Shark (0-0-1).
  • W punktacji drużynowej PZP punkty zdobywały 83 kluby. Kluby dolnośląskie zajęły: 4m-Juvenia, 8m-WKS, 28m-Shark, 31m-Orka, 41m-9ka, 61-65m Torpeda i WZSN Start, 66m- KSAZS AWF, 81-83 Neptun.
  • W punktacji FINA za jeden start Alicja Tchórz była pierwsza, Klaudia Naziębło trzecia a Paweł Juraszek ex-equo na 1-3 m z Karolem Ostrowskim (MKP Szczecin) i Jakubem Kraską (AZS Łódź).
  • Warte odnotowania jest pierwszy seniorski medal juniorki Adeli Piskorskiej z Rudnej oraz srebrne medale w sztafety WKS-u 4×200 dow jaki zdobyli Wojtek Dutkowiak, Kuba Kiszczak, Daniel Chrzanowski i Kacper Dereń (w tym jego srebrny medal ind na 800 dow ).
  • Z uwagą śledziliśmy starty Pawła Wernera z Juvenii, zasłużonego zawodnika Juvenii, olimpijczyka z Rio, który nie trafił z formą. Mamy nadzieję, że jeszcze wykorzysta kolejne zawody na poprawienie swoich wyników.
  • Wielką nieobecną w rywalizacji była Aleksandra Węgrzynowska z WKS, którą z udziału wyeliminowało pechowe złamanie łokcia tuż przed najważniejszym tegorocznym startem
  • Niestety nikt z dolnośląskich juniorów nie uzyskał minium na MŚ Juniorów w Kazaniu i ME Juniorów w Rzymie

Udane występy w postaci wartościowych rekordów życiowych, odnotowali juniorzy: Kinga Kamieniarz (Neptun), Ada Szwabińska (Torpeda), Nazar Żurawel, Wiktoria Maciuszek (Juvenia), Maciej Kozik(Orka), Szymon Misiak(Shark), Emilia Hellak, Magda Lechowska, Natalia Janiszewska i Wiktor Pityński z WKS oraz młodzieżowcy: Dominika Sasin, Wiktor Kopacki, Robert Szczutkowski (AZS AWF), Alexandra Iwanowska, Karolina Jurczyk, Oliwia Kaniak, (Juvenia), Ola Kościelniak (Shark) oraz Daniel Chrzanowski, Kacper Dereń, Wojtek Dutkowiak, Kuba Kiszczak, Marysia Kłusek, Konrad Powroźnik i Zuzia Sobiak z WKS-u oraz Tomasz Jackowski z KS Neptun.

Szczegóły dot. występu seniorów i młodzieżowców znajdują się w tabelach poniżej. Główną stawką zawodów było uzyskanie minimów uprawniających do udziału w IO w Tokio. Tu minimum indywidualne uzyskałał Paweł Juraszek a minima sztafetowe (4×100 dow i 4×100 zm z RPS) uzyskały cztery zawodniczki trenera Grzegorza Widanki (widoczne na zdjęciu patrząc od lewej strony) Dominika Sztandera, Alicja Tchórz(rż 100 dow) Klaudia Naziębło(rż 100 grzb), Kornelia Fiedkiewicz (rż 100 dow). Ci sami zawodnicy wraz z Dawidem Szwedzkim z WKS automatycznie znaleźli się w reprezentacji Polski na ME w Budapeszcie. Dawidowi niewiele zabrakło do indywidualnej kwalifikacji olimpijskiej. Jego kolejną szansą zdobycia minimum na IO będą ME. W optymistycznym scenariuszu w reprezentacji na IO może się znaleźć aż siedmiu reprezentantów z DOZP, wliczając w to paraolimpijkę Oliwię Jabłońską. Byłoby to dla DOZP historyczne wydarzenie.

 

SENIORZY

miejsce

imię i nazwisko

klub

trener

konkurencja

wynik

1

JURASZEK Paweł

MKS 9 Dzierżoniów

Andrzej Wojtal

50 dow

0:21,77

1

SZTANDERA Dominika

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

50 klas

0:31.35

1

SZTANDERA Dominika

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

100 klas

1:08.35

1

SZWEDZKI Dawid

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

400 zm

4:17,12

1

Tchórz Alicja

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

50 dow

0:25,23

1

Tchórz Alicja

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

50 grzb

0:28,12

1

Tchórz Alicja

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

100 dow

0:55.06

1

FIEDKIEWICZ Kornelia JURCZYK Karolina NAZIĘBŁO Klaudia TCHÓRZ Alicja

4×100 dow

3:43.46

1

TCHÓRZ Alicja SZTANDERA Dominika NAZIĘBŁO Klaudia FIEDKIEWICZ Kornelia

4×100 zm

4:02.63

2

DEREŃ Kacper

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

800 dow

8:09.58

2

FIEDKIEWICZ Kornelia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

50 dow

0:25,31

2

FIEDKIEWICZ Kornelia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

50 mot

0:26.83

2

KUSTO Rafał

UKS Orka Lubań

Adam Musiał

100 klas

1:01.20

2

NAZIĘBŁO Klaudia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

100 mot

0:59,19

2

NAZIĘBŁO Klaudia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

200 grzb

2:12.33

2

NAZIĘBŁO Klaudia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

100 grzb

1:00.82

2

DEREŃ Kacper DUTKOWIAK Wojciech CHRZANOWSKI Damian KISZCZAK Jakub

4×200 dow

7:28.97

3

FIEDKIEWICZ Kornelia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

100 dow

0:55.38

3

KUSTO Rafał

UKS Orka Lubań

Adam Musiał

50 klas

0:28.11

3

PISKORSKA,Adela

UKS Shark Rudna

Szajnicki Adrian

50 grzb

0:28,97

3

SZWEDZKI Dawid

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

200 klas

2:13.34

3

SZWEDZKI Dawid

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

200 zm

2:03.14

4 JURCZYK, Karolina MKS Juvenia W-w Robert Poniatowski 50 mot 0:27,05

4

PISKORSKA,Adela

UKS Shark Rudna Artur Szajnicki 100 grzb 1:02.20

5 JURCZYK, Karolina MKS Juvenia W-w Robert Poniatowski 50 dow 0:25,98

5

DEREŃ Kacper

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 400 dow 3:56.25

5 DUTKOWIAK Wojciech WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 1500 m dow 15:57.71

6

PISKORSKA,Adela

UKS Shark Rudna Szajnicki Adrian 200 grzb 2:17.17

6

SZTANDERA Dominika

MKS Juvenia W-w Grzegorz Widanka 50 dow 0:26,09

6

DEREŃ Kacper DUTKOWIAK Wojciech CHRZANOWSKI Damian KISZCZAK Jakub

4×100 dow 3:26.74

7

DEREŃ Kacper

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 200 dow 1:50.55

7

SZWEDZKI Dawid

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 200 grzb 2:04.49

8 DUTKOWIAK Wojciech WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 400 m dow 3:59.28

8

POWROŹNIK Konrad

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 400 zm 4:35,61

9

JURCZYK, Karolina

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

50 grzb

0:29,90

10

CHRZANOWSKI Damian

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

100 mot

0:54,04

10

IWANOWSKA Alexandra

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

50 klas

0:33.32

10

KŁUSEK Maria

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

100 m klas

1:12.16

10

SZW ABIŃSKA, Adr ianna

UKP Torpeda Oleśnica

Wojciech Zawadzki

50 dow

0:26,24

MŁODZIEŻOWCY FINAŁY MIEJSCA I-X

miejsce

imię i nazwisko

klub

trener

konkurencja

wynik

1

CHRZANOWSKI Damian

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

200 mot

1:58.98

1

DEREŃ Kacper

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

800 dow

8:09.58

1

FIEDKIEWICZ Kornelia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

50 dow

0:25,31

1

FIEDKIEWICZ Kornelia

MKS Juvenia W-w

Grzegorz Widanka

50 mot

0:26.83

1

KUSTO Rafał

UKS Orka Lubań

Adam Musiał

100 klas

1:01.20

1

Dereń Dutkowiak Chrzanowski Kiszczak

4×200 dow

7:28.97

2

FIEDKIEWICZ Kornelia

MKS Juvenia W-w Grzegorz Widanka 100 dow 0:55.38

2 JURCZYK, Karolina MKS Juvenia W-w Robert Poniatowski 50 dow 0:25,98

2

KUSTO Rafał

UKS Orka Lubań Adam Musiał 50 klas 0:28.11

3

DEREŃ Kacper

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

200 dow

1:50.55

3

DEREŃ Kacper

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

400 dow

3:56.25

3

DUTKOWIAK Wojciech

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

1500 m dow

15:57.71

3

JURCZYK, Karolina

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

50 grzb

0:29,90

3

JURCZYK, Karolina

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

50 mot

0:27,05

3

Dereń Dutkowiak Chrzanowski Kiszczak

4×100 dow

3:26.74

4

CHRZANOWSKI Damian

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

100 mot

0:54.04

5

DUTKOWIAK Wojciech

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

400 m dow

3:59.28

5

IWANOWSKA Alexandra

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

200 klas

2:40.25

5

IWANOWSKA Alexandra

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

50 klas

0:33.32

5

KOŚCIELNIAK Aleksandr

aUKS Shark Rudna

Pakuła Andrzej

200 grzb

2:24.17

5

Sobiak Kłusek Dereń Kiszczak

4×100 zm MIX

4:08.90

6

IWANOWSKA Alexandra

MKS Juvenia W-w Robert Poniatowski 100 klas 1:10.96

6

KOPACKI Wiktor

KS AZS AWF Andrzej Klarowicz 100 dow 0:50.94

6

SOBIAK Zuzanna

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 1500 dow 18:18.09

7

BIEROŃSKI Michał

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

200 grz

2:10.74

7

JURCZYK, Karolina

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

100 dow

0:57.42

7

KANIAK, Oliwia

MKS Juvenia W-w

Robert Poniatowski

200 zm

2:28.10

7

SOBIAK Zuzanna

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

800 dow

9:26.61

8

Kłusek Maria

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 50 klas 0:33.31

8

KUSTO Rafał

UKS Orka Lubań Adam Musiał 200 klas 2:20.87

8-9

KISZCZAK, Jakub

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 100 dow 0:51.42

9

Kłusek Maria

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 200 klas 2:47.65

9

SOBIAK Zuzanna

WKS Sląsk W-w Rzeczkowski/Siczkow 400 dow 4:39.10

10

JACKOWSKI Tomasz

KS NEPTUN ŚWIDNICA

Beata Pożarowszczyk

400 dow

4:09.69

10

KISZCZAK, Jakub

WKS Sląsk W-w

Rzeczkowski/Siczkow

200 dow

1:52.96

10

KOŚCIELNIAK Aleksandr

aUKS Shark Rudna

Pakuła Andrzej

100 grzb

1:09.04

10

KOPACKI Wiktor

KS AZS AWF

Andrzej Klarowicz

50 dow

0:23,69

10

SZCZUTKOWSKI Robert

KS AZSAWF

Andrzej Klarowicz

100 klas

1:04.66

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz