Powołanie Klubu Piłki Wodnej we Wrocławiu

23 lutego na pływalni “World Games” im.Marka Petrusewicza spotkały się osoby zainteresowane założeniem klubu piłki wodnej we Wrocławiu. Na spotkanie przybyło 36 osób wśród których znalazło się wielu byłych zawodników wrocławskiego waterpolo z lat 80 i 90-tych ub.wieku. Zebranie prowadził prezes DOZP. Poinformował on o okolicznościach powstania naboru do klubu. DOZP m.in. zapewniło środki na pokrycie kosztów pierwszych 11 zajęć. Zajęcia będą się odbywać w kolejne soboty w godzinach 13-14 w następujących terminach: 2,9,16,23 i 30 marca / 6,13 i 27 kwietnia/ 4 i 18 maja.

Zajęcia od marca do maja z założenia są okresem rozruchu i dalszego naboru do klubu. Pod koniec maja planowane jest zebranie ws uchwalenia statutu i powołania władz wraz z wyborem nazwy klubu.

Prezes zwrócił się z apelem o rozpowszechnienie informacji o nowym klubie i szczególnie gorąco zaprosił do nowego klubu dziewczęta i chłopców, którzy uprawiają bądź niedawno zakończyli pływanie w wieku 11-23 lat oraz mastersów do spróbowania swoich sił w tej widowiskowej dyscyplinie.

Zajęcia w wymienionych dniach są bezpłatne !

Prezes podziękował trenerom Tomaszowi Pawełce, Konradowi Adamskiemu oraz Józefowi Łuczakowi oraz za wyrażenie przez nich zgody na prowadzenie pierwszych zajęć na zasadzie “pro bono”. Na podobnej zasadzie Łukasz Pakuła poprowadzi akcję informacyjną o nowym klubie w mediach społecznościowych typu FB

W celu popularyzacji dyscypliny, DOZP wspólnie z spółką Spartan, gospodarzem pływalni:

zwróci się do PZP z propozycją rozegranai 11 maja br. meczu drużyn I ligi waterpolo w ramach Dni Otwartych Pływalni
zgłosi do Komitetu Technicznego Piłki Wodnej przy PZP inicjatywę rozegrania finału Pucharu Polski w waterpolo
W części informacyjnej o historii wrocławskiej piłki wodnej opowiadał trener Tomasz Pawełko a o współczesnym systemie szkolenia oraz współzawodnictwa w Polsce mówił wywodzący się z Gorzowa b.zawodnik Stilonu, sędzia i trener Konrad Adamski.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz