Kornel Morawiecki 1941-2019

Pan Mateusz Morawiecki
Premier Rzeczypospolitej Polskiej
przez Biuro Poselskie Pana Michała Dworczyka

Szanowny Panie Premierze,

proszę przyjąć kondolencje dla Pana i Pańskiej rodziny z powodu śmierci Ojca śp. Kornela Morawieckiego.

Jego postać była ceniona w środowisku sportu, a szczególnie w dolnośląskim pływaniu.

Jednym z jego bliskich współpracowników w najtrudniejszych latach walki o niepodległość Rzeczpospolitej był Marek Petrusewicz, pierwszy polski rekordzista świata w pływaniu

Od 30 lat nasze środowisko siłami MKS Juvenia oraz pomysłodawcy zawodów Witolda Wasilewskiego organizuje Memoriał jego imienia. Pan Kornel wielokrotnie gościł na Memoriale, a w 1995 ku czci tego wydarzenia roku uczestniczył w odsłonięciu pamiątkowej tablicy na pływalni przy ul.Teatralnej.

Wielkie wsparcie od lat organizatorzy otrzymują od Zarządu Regionu Dolny Śląsk NSZZ Solidarność.

Ostatni raz był z nami w 2017 roku na pływalni im.Marka Petrusewicza przy ul.Wejherowskiej, gdzie miała miejsce 28 edycja Memoriału. Pański Tato był miłośnikiem sportu i świetnie orientował się w historii polskiego pływania. Pamiętamy jak łatwo nawiązywał kontakt, długo słuchał i rozmawiał z obecnymi oraz byłymi sławami polskiego pływania.

Wśród nich byli olimpijczycy : Józef Lewicki – Helsinki 1952, Antoni Tołkaczewski Rzym 1960, Aleksandra Urbańczyk Londyn 2012 , Alicja Tchórz Londyn 2012 i Rio 2016, Pawłowie Juraszek i Werner RIO 2016 oraz paraolimijki Joanna Mendyk, Oliwia Jabłońska Londyn 2012 i Rio 2016 .

W osobistej rozmowie wspominaliśmy naszego wspólnego kolegę, cichego bohatera podziemia antykomunistycznego w osobie „Diabła” śp.Ryszarda Wojtasika, twórcę nadajników radiowych przez które rozpowszechniano audycje Solidarności w stanie wojennym.

Cześć jego pamięci !

Z poważaniem,
Zbigniew Dubiel
Prezes DOZP

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz