Dolnośląscy pływacy na Uniwersjadzie

W dniach 1-7 sierpnia, tuż po MŚ w Fukuoce,  Chinach w mieście Chengdu odbyły się zawody 29 Uniwersjady w pływaniu na pływalni 50 m. Miło nam poinformować, że w 14-toosobowej reprezentacji Polski znalazło się 4 reprezentantów z Dolnego Ślaska, Widzimy ich patrząc od lewej strony na zdjęciu otwierającym relację, a mianowicie: Damian Chrzanowski z WKS Śląsk, podopieczny trenera Jurija Sziczkowa oraz podopieczne trenera Grzegorza Widanki Kornelia Fiedkiewicz, Weronika Górecka, trener G.Widanka i Dominika Sztandera z MKS Juvenia Wrocław.

Indywidualnie Dominika zdobyła 2 srebrne medale na 50 i 100 m stylem klasycznym.

Kornelia dwukrotnie zajęła 4 miejsce na 50 i 100 m stylem dowolnym. Ponadto obie były uczestniczkami „srebrnych sztafet”: mieszanej 4×100 m stylem zmiennym obok Jakuba Majerskiego z AZS AWF Katowice i Kacpra Stokowskiego z AZS UMCS Lublin oraz 4×100 m stylem zmiennym wraz Adelą Piskorską z AZS UMCS Lublin i Pauliną Pedą z AZS AWF Katowice

Na koniec dodajmy, że  Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin podopieczna trenera Adriana Szajnickiego (do niedawna reprezentowała UKS Shark Rudna ) zdobyła 2 złote medale w konkurencjach indywidualnych na 50 i 100 m stylem grzbietowym.

Przypomnijmy, że pierwszym  trenerem Dominiki był Andrzej Wojtal z MKS 9-ka Dzierżoniów, Kornelii Janusz Widomski z KS Wankan Legnica a Adeli Wojciech Zawadzki z UKP Torpeda Oleśnica.

Szczegółowe wyniki w poniższym linku

http://livetiming.pl/contest/d16ae193-de6b-45f5-929f-b8e4cab537a3 zd

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz