Dolnoślązaczki na Mistrzostwach Świata w Japonii

W dniach 23-30 lipca w Fukuoce miały miejsce mistrzostwa świata w pływaniu na pływalni 50 m. Miło nam poinformować, że w 12-toosobowej reprezentacji Polski znalazły się 3 reprezentanki z Dolnego Ślaska, a mianowicie podopieczne trenera Grzegorza Widanki, Dominika Sztandera i Kornelia Fiedkiewicz z MKS Juvenia Wrocław oraz podopieczna trenera Adriana Szajnickiego z Shark Rudna, Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin (do niedawna reprezentowała UKS Shark Rudna ) zdobyły jedną kwalifikację indywidulaną (Dominika) i dwie kwalifikacje w sztafecie (Dominika, Kornelia oraz Adela) na  4×100 m st.zmiennym na IO Paryż 2024 !

Przypomnijmy, że pierwszymi  trenerami wymienionych byli Andrzej Wojtal z MKS 9-ka Dzierżoniów, Janusz Widomski z KS Wankan Legnica i Wojciech Zawadzki z UKP Torpeda Oleśnica.

Dominika Sztandera pływała dwukrotnie w półfinałach konkurencjach 50 m (30,59 )  i 100 m (1:06.42) stylem klasycznym ustanawiając rekordy Polski.

Wraz z innymi koleżankami i kolegami uczestniczyła też w wyścigach sztafetowych, w których również pobito RP:

w sztafecie 4 x 100 m stylem zmiennym  które widzimy na zdjęciu (źródło FB PZP) patrząc od lewej:  Dominika Sztandera i Kornelia Fiedkiewicz z MKS Juvenia Wrocław, Paulina Peda z AZS AWF Katowice i Adela Piskorska z AZS UMCS Lublin

oraz w sztafecie mieszanej 4 x 100 zmiennym w składzie Ksawery Masiuk z G8 Bielany W-wa, Dominika Sztandera, Adrian Jaśkiewicz z G8 Bielany W-wa i Kornelia Fiedkiewicz z MKS Juvenia Wrocław.

Szczegółowe wyniki w poniższym linku

http://livetiming.pl/contest/06b79e4f-45ab-4f64-a764-a28cf3c1b1ee

To nie koniec sportowych zmagań naszych olimpijek. Z Japonii przenoszą się one do Chin do miasta Chengdu, gdzie w dniach 1-6 sierpnia odbywają się zawody pływackie XXXI Uniwersjady. Oprócz Dominiki, Kornelii i Adeli w reprezentacji Polski znalazło się  jeszcze dwoje dolnoślązaków: Weronika Górecka z MKS Juvenia Wrocław oraz Damian Chrzanowski z WKS Śląsk Wrocław

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz