Letnie MPJ-14 lat Olsztyn 7-10.07 2022

Letnie MPJ-14 lat Olsztyn   7-10.07 2022. Do zawodów zgłosiło się 590 zawodników, w tym 35 zawodników z 13 klubów zrzeszonych w DOZP. Dla większości to była pierwsza konfrontacja „face to face” z rówieśnikami z całego kraju. W większości zawodnicy naszej skromnej liczbowo ekipy pobili swoje rekordy życiowe a kilkoro z nich wystąpiło w finałąch A i B. Szczegóły w załączniku pn „FA i FB DOZP Letnie MPJ-14 lat Olsztyn 7-10.07 2022”. To niezaprzeczalna zasługa trenerów, którzy dobrze przygotowali swoich podopiecznych do tych prestiżowych zawodów.

Medale wywalczyły przede wszystkim dziewczęta:  Polina Żurawel (0-1-0), Ola Pastuszka(1-2-0) z Juvenii oraz Nicola Piebiak (02-0) z Manty Jelcz-L. Ku zaskoczeniu wielu wśród medalistów znalazł się Oliwier Rupniewski (0-1-1) reprezentujący AZS AWF Wrocław. Oliwer na co dzień mieszka w Chicago a ostatnie 4 tygodnie przygotowywał się pod okiem trenera Poniatowskiego. On i jego mama, wrocławianka z urodzenia, bardzo pragną w przyszłosci pływać dla  Dolnego Śląska. Marzeniem Oliwiera jest reprezentowanie w przyszłości Polski. Będąc wsród naszych zawodników widziałem jak bardzo przeżywali swój debiut na MP. Sportową złość widoczna była u tych, którzy zajmowali czwarte i dalsze miejsca, bądź byli poza finałami. W historii dolnośląskiego pływania jest taki zawodnik, który w MPJ 14-18 lat nie pływał nawet w finałach B. Jest to dwukrotny olimpijczyk Paweł Juraszek (MKS 9 Dzierżoniów), który swój pierwszy medal zdobył dopiero w wieku 22 lat. Niech jego kariera będzie motywacją dla tych wszystkich z was „rozczarowanych” swoimi wynikmi na tych zawodach

Dolnoślązacy MPJ-14 na zdjęciach

 

Rząd górny  trener Dominika Duszak( GKP 7 Zdrój Trzebnica) trener Artur Mosiak (Atol Oleśnica), czwórka zawodników z GKP 7 Zdrój z Trzebnicy, trener Krz.Maciaszek (WKS), Kornel Pawłowski (Atol Oleśnica), Borys Kaszubowski i drugi zawodnik z Wankana Legnica, trener Weronika Magdziarczyk-Kołomańska (Szafir Wałbrzych), trener Robert Poniatowski (Juvenia), trener Henryk Szydłowski (HS Team Kłodzko), prezes DOZP.

Rząd dolny: : trener Patryk Fejfer (Swim-Art. W-w),Róża Garba (Szafir Wałbrzych), Monika Michalczuk z koleżanką zawodniczki z „Krośnickiej Przystani”, siedzą na podium medalistki MP Polina Żurawel i Ola Pastuszka z Juvenii, Martyna Napieralczyk z WKS, zawodniczka i trener Janusz Widomski z Wankana Legnica, Zosia Chilarska z mamą (HS Team Kłodzko)

Ola Pastuszka,Polina Żurawel z Juvenii oraz Oliwier Rupniewski z AZS AWF z trenerem Robertem

 

Nicola Piebiak z trenerem Romanem (UKS Manta Jelcz-Laskowice)

 

Martyna Napieralczyk, trener Krzysztof Maciaszek i Szymon Radzikowski z WKS Śląsk

 

Zofia Kunicka, Monika Michalczuk, Antoni Tomalik,Piotr Kunicki i Marcin Michalczuk z GKP 7 Zdrój Trzebnica

Szczegółowe wyniki w linku:

http://www.livetiming.pl/contest/2b04c6ae-87b9-421d-9974-21652d8e49d2

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz