MŚ Hangzhou 2018 oraz ZMPJ 2018 – Podsumowanie

Początek grudnia obfitował w wiele pływackich wydarzeń z udziałem zawodników naszego stowarzyszenia. Rok kończą rozpoczynające się dzisiaj w Lublinie GMP Sen i Mł oraz MPJ 17-18 lat .

Dziękujemy klubom które, być może, debiutowały w MPJ nie odnotowując na razie miejsc w FA i FB. Sukcesem dla Was niech będą pobite rekordy życiowe waszych podopiecznych.

Ze strony DOZP będziemy w 2019 roku doskonalić pomoc w szkoleniu KWM finansowany z środków MSiT i UMWD i uczynimy wszystko aby podobna pomoc objęła członków KNJ z naszego okręgu.

Liczne polskie sukcesy w MEJ, MŚJ mają więcej niż skromne przełożenie na sukcesy na poziomie światowym czy olimpijskim. Pływanie jak większość dyscyplin to zajęcie dla cierpliwych zawodników i trenerów. Przypomnijmy, że czołowy zawodnik naszego kraju Paweł Juraszek nie “istniał” w pływaniu juniorskim i jako nastolatek nie pływał nawet w finale A czy B MPJ !

MŚ Hangzhou – w sześcioosobowej reprezentacji Polski znalazło się troje Dolnoślązaków: pochodzący z Głogowa Radek Kawęcki, Alicja Tchórz, której towarzyszył trener Grzegorz Widanka (Juvenia) oraz Paweł Juraszek (“9”-ka Dzierżoniów), podopieczny Andrzeja Wojtala.Przy okazji trenerowi Andrzejowi  życzymy szybkiego powrotu do zdrowia po poważnej operacji ortopedycznej.

Na 2 lata przed IO w Tokio zanotowali oni sukces w postaci udziału w finałach tej wielkiej imprezy. Przypomnijmy, że Ala po raz pierwszy znalazła się w finale MŚ zamując 8 m w finale na 50 grzb. Na 100 grzb zajęła 16 miejsce. Paweł po raz czwarty znalazł się w finale wielkiej imprezy (MŚ,ME) i był piąty w najbardziej widowiskowej konkurencji jaką jest wyścig na olimpijskiej konkurencjii jaką jest 50 m stylem dowolnym.

Paweł Juraszek

ZMPJ 16 lat Gorzów Wlkp14-16.12.18 (25 m) Zawody przyniosły medale i wiele miejsc w FA i FB przede wszystkim zawodnikom WKS i Sharka (Marysia Kłusek i Ola Kościelniak). Szczegóły z występów w FA i FB zawiera załącznik.

Najlepszy wynik zawodów uzyskał Tomek Jackowski z nowym RP 16l na 1500 m dow. Tomek pobił rekord Macieja Hreniaka bodaj sprzed 12 lat!

ZMPJ 16 lat FA FB Gorzów Wlkp14-16.12.18 (25 m)

Tomek Jackowski i mama Ela

ZMPJ 15 lat  Ostrowiec14-16.12.18 (25 m). Zawody przyniosły medale i wiele miejsc w FA i FB przede wszystkim zawodnikom WKS i Torpedy. Szczegóły z występów w FA i FB zawiera załącznik.Do czołowych zaw. należeli Adela Piskorska, Adrianna Szwabińska z Torpedy  i Nazar Żuravel oraz Oskar Cebula z WKS

ZMPJ 15 lat FA FB Ostrowiec14-16.12.18 (25 m)

Ada i Adela

Nazar Żurawel, Wiktor Pityński, Tomek Jackowski

ZMPJ 14lat Olsztyn 14-16.12.18 (25 m) – Zawody przyniosły medale i wiele miejsc w FA i FB przede wszystkim zawodnikom Juvenii. Szczegóły z występów w FA i FB zawiera załącznik.Do czołowych zaw. należeli Wiktoria Maciuszek i Justyna Borowiak. Wielu zawodników pobiło rekordy życiowe.

ZMPJ 14lat FA FB Olsztyn 14-16.12.18 (25 m)

ZMPJ 14 Justyna Karolina Oliwia Wiktoria po udanym wyścigu sztafetowym. Chyba nieźle poszło?

ZMPJ 14 Drużyna Juvenii. Na “skrzydłach” widzimy trenerów Dorotę Serafin (SSP72) i Roberta Poniatowskiego (SSP46)

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz