Podsumowanie MPSiM – Lublin 19-21.05.2017

Reprezentacja klubów z Dolnego Śląska (Śląsk,Juvenia,”9″ Dz, Shark,Orka,Manta J-L,Patomswim,Rekin,Torpeda) dobrze zaprezentowała się na ostatnich MPSiM.

Z 3 ind. RP seniorów uzyskanych w Lublinie aż dwa pobili D.Sztandera (100 klas) i P.Juraszek (50 dow) a ich nazwiska znajdą się na honorowym miejscu w lubelskiej pływalni (patrz zdjęcie). Do tego należy doliczyć dwa RPS Juvenii w sztafetach 4×100 zm i 4x 100 dow. Większość zdolnoślązaków pobiła swoje rekordy życiowe.

O sile naszego pływania świadczy to że do  24-osobowej reprezentacji na MEJ w Izraelu jest 6 dolnośląskich nominacji a otrzymali je Rafał Kusto z Lubania, Alexandra Iwanowska i Kornelia Fiedkiewicz (wywodząca się z klubu Wankan)  z Juvenii ,Lidia Halicka z WKS, Karolina Jurczyk z “9”-ki i Olga Szczotka z Patomswimu.

W 20-to osobowej reprezentacji na MŚ w Budapeszcie znalazło się aż 5 reprezentantów DOZP tj.  Klaudia Naziębło,Dominika Sztandera i  Alicja Tchórz z Juvenii, Paweł Juraszek z “9”-ki i Dawid Szwedzki z WKS Śląsk.W sztabie szkoleniowym na MŚ znaleźli się trenerzy Grzegorz Widanka i po raz pierwszy w karierze trenerskiej Andrzej Wojtal.

Mamy nadzieję że też paru pływaków z Dolnego Śląska znajdzie się w reprezentacji na EIOF.

Zawodnikom towarzyszyło jak zawsze wielu rodziców i fanów z których część można zobaczyć na zał. fotografii.

w pierszym rzędzie klęczą: dziewczęta z Rekina m.in. Hania Zawadzka i Nikola Józefiak z Juvenii

w drugim rzędzie stoją: Kacper Krasiński z “9”, trener Krz.Winiarczyk, dziewczęta z Manty J-L m.in. Zosia Raszczuk, Agata Tchórz, Mateusz Fajfer, nasze złotka (brakuje Pauli i Pawła) Klaudia,Alicja,Dawid (przed nim stoi Julia Cichowska),Kornelia,Dominika,p.Cichowska,trener A.Wojtal, p.Kazimierz Pieczora, p.Fiedkiewicz i p.Ewa Juraszek

w trzecim rzędzie widzimy: NN, trener Piotr Albiński, trener Maciej Nawrocki, masażystaTomasz Łoziński, p.Zb.Grysiewicz (dziadek Dominiki),K.Dobrzański z “9”,p. Agnieszka Bujoczek- mama Filipa b.zaw Śląska,p.Tomasz Sztandera,p. Dorota Tchórz, p.Marek Tchórz,p.Anna Grysiewicz

DOZP family Paweł Juraszek

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz