ZDolny Śląsk na Mistrzostwach Świata

W dniach 11-18 lutego w stolicy Kataru Dosze, gdzie tak udanie startowała Iga Świątek, odbyły się Mistrzostwa Świata w pływaniu organizowane przez federację World Aquatics (d. FINA). Reprezentacja Polski zdobyła 3 medale brązowe : Katarzyna Wasick na 50 m dow, Jakub Majerski na 100 m mot oraz Ksawery Masiuk na 50 m grzb. Szcz. wyniki https://www.worldaquatics.com/competitions/2969/world-aquatics-championships-doha-2024/results?disciplines=

W 22-osobowej reprezentacji znalazło się 4 reprezentantów wywodzących się z Dolnego Śląska:  Kornelia Fiedkiewicz, Dominika Sztandera z MKS Juvenia i Adela Piskorska reprezentująca KU AZS UMCS Lublin. Widzimy je na zdjęciu otwierającym artykuł w towarzystwie trenera Grzegorza Widanki.

Czwartym dolnoślązakiem był dwukrotny olimpijczyk  Paweł Juraszek aktualnie reprezentujący klub AZS Politechnika Opolska, który wystąpił w konkurencji 50 m dow zajmując 20 m. Tym razem jeszcze nie uzyskał indywidualnego minimum na IO 2024. Ma na to kolejne szanse np. na MP lub ME.

Kornelia dwukrotnie wystąpiła w finałach A . Na 50 m dow zrobiła indywidualne miniumum na IO w Paryżu  a  na 100 m dow  czasem 54,01 sek pobiła RP seniorek samej Katarzyny Wasick !

Adela dwukrotnie wystąpiła w finałach A na 50 i 200 m grzb zajmując 6 miejsce

Dominika dwukrotnie wystąpiła w półfinałach na 50 i 100 m klas.

Obie już uzyskały już indywidualne minima olimpijskie na MŚ w Fukuoce w 2023 roku

Wszystkie trzy ww zawodniczki walnie przyczyniły się też do uzyskania kwalifikacji dla sztafet reprezentacyjnych 4×100 m zm i w sztafecie mieszanej 4×100 m zm (Adela i Dominika)

Udział w MŚ to powód do dumy nie tylko obecnych trenerów naszych dolnoślązaczek i dolnoślązaka. Na pewno występy Kornrlii, Adeli, Dominiki i Pawła, ucieszyły ich pierwszych trenerów w osobach:

Andrzeja Wojtala z Dzierżoniowa (Paweł i Dominika)

Wojciecha Zawadzkiego z Torpedy Oleśnica (Adela) i

Janusza Widomskiego z Wankana Legnica (Kornelia)

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz