Mistrzostwa Polski Seniorów w Pływaniu Artystycznym

W dniach 22-23.04.2023 odbyły się Mistrzostwa Polski Seniorów w pływaniu artystycznym, które miały miejsce na pływalni Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. W zawodach wzięło udział 13 zawodniczek i 2 zawodników z Dolnego Śląska. Należy zauważyć, reprezentanci DOZP to byli dziewczęta i chłopcy w wieku juniora i juniora młodszego. W konfrontacji z seniorkami i seniorami należy z uznaniem popatrzeć na zajęte przez nich miejsca.

Wyniki zawodniczek i zawodników dolnośląskich klubów (szczegółowe wyniki w linku: http://synchro.polswim.pl/mistrzostwa-polski-seniorow-2023-w-plywaniu-artystycznym)

Solo dowolne:

6 miejsce Wiktoria Maruszak – KS Aurora Wrocław

7 miejsce Julia Szymik – KS Aurora Wrocław

8 miejsce Jagoda Kruszewska

9 miejsce Natalia Stefańska – KS Aurora Wrocław

11 miejsce Karolina Łuczak – KS Aurora Wrocław

8 miejsce w eliminacjach Alina Selina – KS Pływanie Artystyczne Trzebnica

Duet dowolny: widoczne na zdjęciu otwierającym artykuł

4 miejsce Wiktoria Maruszak i Katarzyna Brol – KS Aurora Wrocław

5 miejsce Natalia Stefańska i Zuzanna Paluszkiewicz – KS Aurora Wrocław

6 miejsce Aleksandra Twarda i Pola Stępniak – KS Aurora Wrocław

W duecie mix dowolnym wystartowali Agata Remjan i Michał Kuczerawy ( KS Pływanie Artystyczne Trzebnica) oraz Julia Szymik i Mateusz Szymik ( KS Aurora Wrocław). Natomiast ze swoim programem technicznym wystartowali Agata Remjan i Michał Kuczerawy ( KS Pływanie Artystyczne Trzebnica).

Zawodniczki KS Aurora Wrocław wystartowały również w konkurencji zespołów, w której by najlepsze, a także zaprezentowały się w programie akrobatycznym. W składzie zwycięskiego zespołu znalazły się Katarzyna Brol, Wiktoria Maruszak, Zuzanna Paluszkiewicz, Natalia Stefańska, Pola Stępniak, Julia Szymik oraz Amelia Wytrwał

Gratulujemy osiągniętych wyników oraz życzymy kolejnych sukcesów!

Osobne podziękowania kierujemy do PZP oraz do niestrudzonej w popularyzowaniu tej pięknej dyscypliny p.Monice Szczęśniak za sprawny przebieg MP.

WF ZD

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz