Hungarian Open

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca bieżącego roku na spektakularnej Duna Arenie w Budapeszcie odbyły się międzynarodowe zawody w pływaniu artystycznym – Hungarian Open 2023.

W tych prestiżowych zawodach udział wzięli zawodnicy z  3 kontynentów, z 16 krajów świata, między innymi: USA, Kanady, Chin, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Kazachstanu, Singapuru, Szwajcarii, Litwy, Łotwy, Czech, Słowacji i oczywiście Węgier.

Polskę reprezentowały klub AZS Organizacja Środowiskowa Poznań  oraz SKS Aurora Wrocław.

Wrocławianki zaprezentowały się w wielu konkurencjach (duetach, solo, kombinacji, zespole, konkursie figur) w trzech kategoriach wiekowych – junior, junior młodszy oraz młodzik.

Dla młodych zawodniczek było to sprawdzenie się przed kolejnymi imprezami w Polsce i zagranicą i zarazem zdobycie ogromnego doświadczenia w tak prestiżowych zawodach.

Dolnoślązaczki wróciły do Polski z trzema złotymi medalami.

W piątek 1 miejsce w konkurencji figur zdobyła widoczna na zdjęciu otwierajacym relację , Adrianna Szulc ze znakomitym wynikiem 69,4155  pokonując  84 zawodniczki z całego świata. Warto dodać, że była to pierwsza na całym turnieju ceremonia medalowa i Mazurek Dąbrowskiego był pierwszym hymnem, który wybrzmiał tego dnia na zawodach.

W sobotę również Adrianna wygrała konkurencję solo  wynikiem łącznym 132,8155 PKT. Drugie i trzecie miejsce zajęły zawodniczki z Singapuru i Węgier.

Niedziela przyniosła kolejne złoto, tym razem  dla duetu Oliwia Korajda i Adrianna Szulc (na zdjęciu poniżej). Za naszymi zawodniczkami uplasowały się bardzo mocne zawodniczki z Niderlandów i Czech.