Międzynarodowy Sukces Dolnośląskiego Pływania Artystycznego

Reprezentacja Polski MEJM we Francji: Ksenyia Yadlouskaya, trenerka UKS PA Trzebnica, Wiktoria Maruszak (14l), Michalina Gnacek (13l), Karolina Brol (14l) oraz Julia Bochniak i Agnieszka Dziewirz, trenerki SKS Aurora

Dnia 28-31.07.2022 w miejscowości Montceau-les-Mines (Saône-et-Loire FRA) odbyły się Mistrzostwa Europy Juniorów Młodszych (13-15 lat) w pływaniu artystycznym. Do zawodów zgłosiło się 19 reprezentacji narodowych.

PZP powołał do reprezentacji Polski tylko trzy zawodniczki tj. Katarzynę Brol i Wiktorię Maruszak z  SKS Aurora Wrocław w konkurencji duet  oraz Michalinę Gnacek z UKS Pływanie Artystyczne Trzebnica  w konkurencji solo,

Powołanie do reprezentowania Polski to wynik ich świetnego występu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży które się odbyły 6-7 lipca w Oświęcimiu.

W eliminacjach nasza solistka zajęła 14 miejsce a w duecie nasze dziewczęta zajęły 16 miejsce wśród 18 zgłoszonych reprezentacji.

W konkurencji figury solistka Michalina zajęła 56 miejsce (nota 74,8129 )  a Wiktoria i Karolina odpowiednio 129 (nota 64,7082)  i 132 (nota 64,0742)  miejsce wśród 141 startujących dziewcząt i chłopców.

Dzięki dobrej lokacie Michaliny w konkurencji figury zakwalifikowała się ona do finału w konkurencji solo, gdzie w 12-toosobowym finale zajęła ostatecznie 10 miejsce (73,40; nota lączna 148,2189. Nasz duet został ostatecznie sklasyfikowany na 17 miejscu (66.500 ; nota lączna 130,891). Osiągnięte wyniki punktowe są nowymi rekordami życiowymi dziewcząt.

Serdecznie gratulujemy obu klubom historycznego debiutu w imprezie tej rangi. To wynik nie tylko wieloletniej pracy trenerek, ale też pomoc finansowa Rodziców, Urzędu Miejskiego we Wrocławiu, DFS oraz Urzędu Marszałkowskiego Woj.Dolnośląskiego