3 i 4 dzień MP seniorów – podsumowanie

Trzeci i Czwarty dzień mistrzostw Polski w Olsztynie to kolejne rewelacyjne rezultaty Dolnoślązaków. Tradycyjnie kolejne krążki wywalczyła Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław), która zwyciężyła w finałach: 100m st. motylkowym (1:00.87), 200m st. zmiennym (2:15.30), na 100m st. dowolnym (56.69) była druga, a w finale 50m st. grzbietowym trzecie (28.66).

Ze srebrnym medalem finał 50m st. grzbietowego zakończyła Klaudia Naziębło (Juvenia) 28.66.

Sztafeta żeńska Śląska Wrocław ustanowiła nowy rekord Polski seniorem w sztafecie 4x100m st. zmiennym 4:10.27. Mistrzynie i rekordzistki Polski płynęły w składzie: Maja Zawiszewska, Weronika Paluszek, Anna Dowgiert, Nikola Petryka.

Na drugim miejscu finiszowały zawodniczki Juveni Wrocław – 4:17.57  (Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera, Alicja Tchórz, Beata Pożarowszczyk).

Anna Dowgiert po wywalczeniu minimum na ME w Berlinie na 50m st. motylkowym przystąpiła do finału bez zbędnego stresu i spisała się fantastycznie zwyciężając rywalizację z czasem 26.60.

Dominika Sztandera (Juvenia) jako jedyna kobieta w finale 100m st. klasycznym pokonała barierę 1:10 – 1:09.93 i pewnie wygrała finał tego dystansu. Na drugim miejscu finiszowała Weronika Paluszek (Śląsk) – 1:10.75, która dzień wcześniej okazała się bezkonkurencyjna w finale 200 metrów – 2:29.41.

Bartosz Hoderny (Shark Rudna) uzyskując czas 2:17.50 w finale 200m st. klasycznym uzyskał minimum na ME juniorów. Wynik ten pozwolił mu na zajęcie ósmego miejsca.

Podsumowując dolnośląskie kluby zdominowały rywalizację podczas Letnich Mistrzostw Polski seniorów w Olsztynie. W klasyfikacji medalowej zawodów dwa pierwsze miejsca zajęły kluby z naszego Okręgu. Na pierwszym miejscu z 15 medalami w tym aż 7 złotymi uplasowała się Juvenia Wrocław.

13 medali w tym aż 6 złotych wywalczyli zawodnicy Śląska Wrocław co dało drugą lokatę.

Gratulujemy i mamy nadzieję na więcej wspaniałych wyników w sezonie letnim!