GMPSiM Szczecin: Dowgiert i Tchórz z minimami na MŚ w Kazaniu

Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław) oraz Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) uzyskały minima uprawniające do startu na mistrzostwach świata w Kazaniu podczas pierwszego dnia mistrzostw Polski w Szczecinie.

Pierwsza minimum uzyskała Dowgiert, która okazała się najlepsza w finale 50m st. dowolnym – 25.19. Dodatkowo brąz wywalczyła Nikola Petryka ze Śląska Wrocław 25.98, czwarta była Dominika Sztandera (Juvenia), szósta Kamila Włostowska (MKS Jedenasta Jelenia Góra).

Następnie na najwyższym stopiu podium stanęła Alicja Tchórz, która nie miała sobie równych w finale 200m st. grzbietowym 2:10.55. Piąta w finale była Klaudia Naziębło, a dziewiąta Weronika Górecka (obie Juvenia).

Finał 200m st. motylkowym pań to kolejny złoty medal dla Juveni Wrocław. Tym razem najelpsza okazała się Klaudia Naziębło z Juveni Wrocław, która pokonała ten dystans w czasie 2:14.57. Piąte miejsce w finale zajęła Jagoda Filipek (Śląsk).

Finał 50m st. dowolnym panów to piąte miejsce Jana Hołuba (Śląsk) i ósme Pawła Juraszka (MKS 9 Dzierżoniów).

Paula Żukowska (Juvenia) była ósma w finale 800m st. dowolnym, piąty na 1500m st. dowolnym był Wiktor Jaszczak, a ósmy Maciej Jura (obaj Śląsk).

Na zakończenie zmagań pierwszego dnia rozegrano wyścigi sztafetowe na dystansie 4x200m dowolnym. Zarówno wśród kobiet jak i mężczyzn najlepsze okazały się zespoł z Dolnego Śląska.

U pań tryumfowały zawodniczki Juveni Wrocław (Naziębło, Żukowska, Górecka, Tchórz), a u panów zawodnicy Śląska Wrocław (Karol Zaczyński, Hołub, Michał Szuba, Kacper Klich).