GPP Gorzów: Tchórz wygrywa klasyfikację

Po trzech latach przerwy w Gorzowie Wielkopolskim znów odbyły się zawody Grand Prix Pucharu Polski w pływaniu i ponownie, tak jak w 2012 roku, zwycięstwo w klasyfikacji generalnej kobiet wywalczyła Alicja Tchórz. Zawodniczka Juvenii Wrocław podczas ostatniego bloku rywalizacji skompletowała potrójną koronę w stylu grzbietowym, wygrywając na dystansie 50 metrów.

Tchórz z powodu bólu pachwiny na obiekcie Słowianki wystartowała tylko w trzech konkurencjach, ale w każdej z nich okazywała się najlepsza. Po sobotnich sukcesach na 100 i 200 metrów stylem grzbietowym, w niedzielę czekał ją niezwykle ważny wyścig sprinterski. To właśnie na dystansie 50 metrów miały się bowiem rozstrzygnąć losy klasyfikacji końcowej całego Grand Prix w Gorzowie. To łodzianka była faworytką, ale do finalnego sukcesu potrzebowała uzyskać w swojej koronnej konkurencji wartościowy wynik i zwyciężyć nad Tchórz z różnicą mniej więcej trzech dziesiątych sekundy.

Wydawało się, że jest to całkiem prawdopodobne, biorąc pod uwagę chociażby fakt, że po raz ostatni w ich bezpośredniej rywalizacji na długim basenie kaliszanka była szybsza od swojej rywalki w… lutym 2010 roku. Gorzowski obiekt ponownie okazał się jednak dla Tchórz szczęśliwy. Jedną długość basenu pokonała w 28.89 s i wyprzedziła Urbańczyk o jedną setną sekundy, pieczętując triumf w zestawieniu punktowym i przerywając passę siedmiu zwycięstw z rzędu w zawodach z cyklu Grand Prix zawodniczki łódzkiego AZS.

dzieki megatiming.pl

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz