Mikołajkowe Zawody Maluchów Bogatynia – relacja

13.12.2013r. był okazją do rywalizacji najmłodszych pływaków z Bogatyni i Zgorzelca w mikołajkowych zawodach pływackich.

Na basenie szkolnym przy ZSzOI w Bogatyni odbyło się wielkie ściganie chłopców i dziewcząt w wieku od 6 do 10 lat w stylu dowolnym oraz grzbietowym. Ponadto swoje umiejętności mogli pokazać starsi zawodnicy na 100m stylem zmiennym łączącym cztery techniki pływackie.

Najmłodsze dzieci dopingowane przez rodziców i trenerów dawały z siebie wszystko pokonując własne słabości i 25 metrową pływalnię. Dwie długości basenu musieli już pokonać dziewięcio- i dziesięciolatki pokazując wysoki poziom techniki stylowej oraz wytrzymałość.

Ustanowione zostało wiele nowych rekordów i równie dużo zostało pobitych mimo świątecznego charakteru imprezy. Pierwszy raz grupę sędziowską tworzyli najstarsi klubowicze Patomswim doświadczając zawodów z pozycji sędziego mierzącego czas.

Organizatorzy zadbali aby każdy uczestnik zawodów otrzymał medal i mikołajową paczkę, wręczoną osobiście przez św. Mikołaja. Maluchów Pływanie zgromadziło wraz z rodzicami blisko 200 osób co jest niewątpliwym sukcesem i dowodem na to, że ten rodzaj aktywności fizycznej w naszym powiecie ma coraz więcej małych zwolenników.

Organizatorzy: Uczniowski Klub Sportowy PATOMSWIM oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji w Bogatyni

Współfinansowanie: Starostwo Powiatowe w Zgorzelcu.

Galeria zdjęć

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz