MPJ 14 lat Olsztyn: 8 medali dolnoślązaków

W ostatni weekend tj 6-08.03 dolnośląscy pływacy rywalizowali o medale podczas Zimowych Mistrzostw Polski juniorów 14 – letnich. Do zawodów zgłosiło się 639 zawodników z 141 klubów z całej Polski.

Kornelia Fiedkiewicz z Wankanu Legnica okazała się bezkonkurencyjna w finale 50m st. dowolnym uzyskując wynik 27.09.

Na trzecim miejscu w finale 400m st. zmiennym finiszowała Lidia Halicka ze Śląska Wrocław z czasem 5:11.32. Również na trzecim miejscu i na tym samym dystansie wyścig zakończył Jakub Adamczak z Sharka Rudna – 4:49,81.

Jakub wywalczył również brąz na dystansie 200m st. klasycznym uzyskując dobry rezultat 2:27.33.

Radosław Girul wywalczył brązowy medal na morderczym dystansie 1500m st. dowolnym – 16:48.34.

Złoty medal wywalczyła sztafeta męska Śląska Wrocław w wyścigu 4x200m st. dowolnym. W składzie zwycięskiego zespołu płynęli: Kacper Piotrowski, Oskar Jachymek, Maksymilian Bobowiec, Radosław Girul.

Lidia Halicka ze Śląska Wrocław zakończyła wyścig w finale 100m st. zmiennym na trzecim miejscu uzyskując czas 1:08.19.