Tchórz z minimum na ME w Berlinie

Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) wypełniła minimum na mistrzostwa Europy seniorów w Berlinie  na dwóch dystansach – 200m st. grzbietowym (2:10.34) oraz 100m st. grzbietowym (1:01.21) podczas Letnich Mistrzostw Polski w Olsztynie, które potrwają do niedzieli.

Oczywiście Ala została również mistrzynią Polski seniorek na tych dystansach.  Do tego dołożyła również złoty medal na 400m st. zmiennym – 4:49.89. Dziewiąta w finale była Oliwia Okaj (Śląsk) 5:09.40.

Tytuł mistrza Polski na 400m st. zmiennym wywalczył Karol Zaczyński ze Śląska Wrocław, który pokonał ten dystans w czasie 4:22.10. Na czwartym miejscu finał zakończył Bartłomiej Kubkowski (Śląsk) – 4:27.11.

Klaudia Naziębło dwukrotnie stawała na drugim stopniu podium, najpierw na 200m st. motylkowym – 2:12.87, a następnie 100m st. grzbietowym 1:01.81.

Dominika Sztandera (Juvenia) okazała się bezkonkurencyjna w finale 50m st. klasycznym –  32.37. Na trzecim miejscu finał zakończyła Weronika Paluszek (Śląsk) – 33.22.

Sztafeta męska Śląska Wrocław (Michał Szuba, Kacper Klich, Karol Zaczynski, Jan Hołub) zwyciężyła w finale 4x200m st. dowolnym – 7:25.98.

W tej samej konkurencji u Pań trzecie miejsce zajęły zawodniczki Juveni Wrocław (Naziębło, Beata Pożarowszczyk, Dagmara Bogucka, Tchórz) – 8:37.03.

Anna Dowgiert (Śląsk) finiszowała w finale 50m st. dowolnym na drugim miejscu z czasem 25.84. Na trzecim miejscu w tej konkurencji bieg zakończyła Nikola Petryka (Śląsk) – 25.96, na siódmym Dominika Sztandera 26.51, na dziewiątym Katarzyna Kita (Orka Lubań) 26.69, a na dziesiątym Kamila Winogrodzka (Jedenastka Jelenia Góra) 26.76.

U panów brązowy medal wywalczyła Jan Hołub (Śląsk), który czasem 22.55 wypełnił również minimum na Mistrzostwa Europy juniorów.

Jutro i w niedzielę ciąg dalszy rywalizacji w Olsztynie!