ZMPS: Złoty dzień na zakończenie mistrzostw

Aż sześć złotych medali wywalczyli dolnośląscy pływacy podczas ostatniego dnia zmagań Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów w Ostrowcu Św.

Dwa z nich padły łupem Alicji Tchórz (Juvenia), która nie miała sobie równych w finale 400m st. zmiennym – 4:42.10 i 100m st. motylkowym – 59.62.

Kolejny złoty medal wywalczyła Klaudia Naziębło (Juvenia), tym razem w finale 200m st. grzbietowym 2:08.30.

Po wygranej na 50m st. klasycznym Dominika Sztandera dołożyła kolejny skalp tym razem w  finale 100m st. klasycznym – 1:07.14.

Na zakończenie zmagań dwa złote medale dołożyły zespoły sztafetowe Śląska Wrocław. Panie płynące w składzie: Maja Zawiszewska, Klaudia Szczuka, Anna Dowgiert, Nikola Petryka nie miały sobie równych na 4x100m st. zmiennym. Warto odnotować rewelacyjną zmianę Nikoli Petryki, która wyprowadziła zespół na pierwsze miejsce. Drugie miejsce w tym wyścigu zajęły zawodniczki Juvenii Wrocław: Naziębło, Sztandera, Tchórz, Weronika Górecka.

Z kolei panowie ze Śląska Wrocław bez najmniejszych problemów pokonali rywali w finale 4x200m st. dowolnym. Skład zwycięskiej sztafety to: Jan Hołub, Oskar Krupecki, Maciej Kuświk, Kacper Klich.

Brązowy medal w finale 200m st. klasycznym z bardzo dobrym wynikiem uzyskał Jacek Arentewicz z Sharka Rudna – 2:09.90.

Również brązowe medale wywalczyli Oskar Krupecki oraz Nikola Petryka (oboje Śląsk). Oskar w finale 50m st. motylkowym, a Nikola w finale 50m st. dowolnym