OLMO 2015: Zoniuk i Żukowska najlepsi

Za nami Otwarte Letnie Mistrzostwa Okręgu Dolnośląskiego, które w ostatni weekend odbyły się na basenie WKS przy ulicy Racławickiej. Do zawodów zgłosiło 186 zawodników z 28 klubów województwa dolnośląskiego.

Mimo tego, że większość zawodników rozpoczęła już treningi  z myślą o letnich mistrzostwach Polski juniorów, zawody stały na przyzwoitym poziomie. Odnotowano 14 rekordów okręgu we wszystkich kategoriach wiekowych.

W klasyfikacji generalnej na najlepszą zawodniczkę imprezy w kategorii Open zwyciężyła Paula Żukowska, która zgromadziła 1530 punktów wielobojowych FINA. Na drugim miejscu uplasowała się Maja Zawiszewska (1524), a na trzecim Klaudia Naziębło (1490).

U panów w tej samej kategorii najwięcej punktów zgromadził Maciej Zoniuk – 1551 punktów. O cztery oczka mniej miał Oskar Krupecki (1547). Na trzecim stopniu podium stanął Dawid Szwedzki (1518).

W kategorii juniorek najlepsza okazała się Julia Szkarłat, przed Aleksandrą Bartyzel i Jagodą Filipek. Wśród juniorów zwyciężył Rafał Kusto, drugi był Kacper Dereń, a trzeci Robert Kusto.

Z kolei u juniorek młodszych wygrała Kornelia Fedkiewicz, przed Lidią Halicką i Karoliną Jurczyk. U juniorów młodszych najwięcej oczek miał Wojciech Dutkowiak, drugi był Mateusz Pakuła, a trzeci Kacper Dominiak.