Świetny występ Aquariusa Bielawa na XX OOM

W dniach 28-29 czerwca w ramach XX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbyły się zawody w pływaniu synchronicznym. Startowało w nich 67 zawodniczek z 10 klubów , reprezentujących województwa dolnośląskie, mazowieckie, pomorskie i wielkopolskie. W tej pięknej dyscyplinie, którą obrazowo opisała konsultantka Juvenii i AZS AWF Wrocław, pani Maria Kijak-Rakowska dawna primabalerina Opery Wrocławskiej jako „balet do góry nogami”, gdzie harmonijnie należy połączyć choreografię z wytrzymałością sportową. Średni czas wykonania programu przez nastoletnie zawodniczki to 4 do 5 minut , w większości na bezdechu, co odpowiada intensywnemu wyścigowi na 400 m stylem dowolnym.

Wg opinii trenerek szczególnie wysoki poziom zaprezentowały złote medalistki tj.

 • Team z klubu Aquarius Bielawa, podopieczne trenerki, pani Magdaleny Szymczykiewicz w składzie:
 1. BEŁTOWSKA JOANNA
 2. BIAŁEK NATASZA
 3. BUGANIUK NATALIA
 4. MIKA ZUZANNA
 5. OGÓREK AGATA
 6. WINIARSKA NATALIA
 • Drużyna z klubu Mazowia Synchro Warszawa w konkurencji „Combo” (kombinacja) szkolone przez panie Eleni Filipiuk – Adamos i Alonę Vazhnik w składzie:
 1. MATUSZCZAK WIKTORIA
 2. FILIPIUK ALEKSANDRA
 3. DAMENTKA GABRIELA
 4. CIOSEK WIKTORIA
 5. WITKOWSKA JULIA
 6. RYCIUK WERONIKA

Szczegółowe wyniki można znaleźć na http://olimpiadamlodziezy.pl/

Oto klasyfikacja medalowa i punktowa z rozbiciem na województwa i kluby. Wśród klubów po raz pierwszy liderem jest Aquarius z Bielawy, gdzie trenuje prawie setka dzieci i nastolatek . To ewenement w skali kraju, możliwy dzięki wielkiemu zaangażowaniu rodziców i zarządu klubu oraż życzliwości władz miasta.

0 komentarzy

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz