Cztery złote medale podczas 1 dnia ZMPSiM

Pierwszy dzień Zimowych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców za nami. Był to niezwykle udany dzień dla dolnośląskich pływaków. Łącznie wywalczyli osiem medali w tym aż cztery złote!

W finale 200m st. zmiennym drugi wynik w historii polskiego pływania uzyskała Alicja Tchórz (Juvenia Wrocław) – 2:09.74.

Kolejny złoty medal zdobyła Klaudia Naziębło (Juvenia) w finale 200m st. motylkowego. Finalistka niedawno rozegranych mistrzostw Europy w Herning uzyskała czas 2:09.30.

Rekord Polski juniorów 16,17 i 18 – letnich zapewnił Dominice Sztanderze (Juvenia) złoty medal w finale 50m st. klasycznym – 30.70. Do rekordu Polski seniorek brakło zaledwie 9 setnych sekundy.

Ostatni, czwarty złoty medal to zasługa sztafety pań Juveni Wrocław (Naziębło, Sztandera, Pożarowszczyk, Naziębło) na dystansie 4x100m st. dowolnym. Podopieczne trenerów Widanki oraz Poniatowskiego stoczyły niesamowity pojedynek ze sztafetą Śląska Wrocław (Dowgiert, Petryka, Zawiszewska, Żelazna) o złoty medal. Przed ostatnią zmianą Śląsk miał wydawałoby się bezpieczną przewagę  (1,91), ale Alicja Tchórz na ostatniej zmianie uzyskała znakomity wynik 53.74 i dzięki temu złoto trafiło do Juveni.

W finale 400m st. dowolnego brązowy medal wywalczył Kacper Klich (Śląsk) – 3:44.89. Piąty był Maciej Kuświk (Śląsk) 3:45.41.

Również brązowy medal wywalczył Karol Zaczyński (Śląsk) w finale 200m st. zmiennego – 1:59.24.

Rekord Polski juniorów 17 – letnich pozwolił Janowi Hołubowi (Śląsk) zdobyć brązowy medal w finale 50m st. dowolnego 21.95.