ZMO Nowa Ruda 2013 – podsumowanie

Za nami Zimowe Mistrzostwa Okręgu, które w ostatni weekend zostały rozegrane w Nowej Rudzie. Niestety w zawodach nie wzięły udziału Alicja Tchórz, Klaudia Naziębło (obie Juvenia Wrocław) oraz Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław), które reprezentowały nas podczas mistrzostw Europy na krótkim basenie w duńskim Herning.

Wracając do rywalizacji w Nowej Rudzie to do zawodów zgłosiło się 346 zawodników z 36 klubów z całego województwa.

W związku z tym, że już za kilka dni będziemy mieli Zimowe Mistrzostwa Polski seniorów i młodzieżowców w Ostrowcu Świętokrzyskim zawodnicy nie prezentowali jeszcze swojej najwyższej formy.

Należy jednak pochwalić rekord Polski juniorów 14 – letnich ustanowiła Rafał Kusto (Orka Lubań) 2:20.46. W tej samej konkurencji dodatkowo rekord okręgu uzyskał Jacek Arentewicz (Shark Rudna) na 200m st. klasycznym – 2:16.40.

W klasyfikacji ogólnej zawodów za dwa najlepsze starty w kategorii dziewcząt 11-12 lat zwyciężyła Kornelia Fedkiewicz (Wankan Legnica), która o 11 punktów wyprzedziła Sonie Baran (Koral Wrocław).

W kategorii 13-15 lat zdecydowanie najlepsza okazała się Anna Smaga (Śląsk), a kategorii Open równych sobie nie miała Katarzyna Kita (Orka Lubań).

Wśród panów w kategorii 11-12 lat najlepszy okazał się Radosław Girul (Śląsk). Kacper Dereń (9 Dzierżoniów) zwyciężył w kategorii 13-15 lat, a w kategorii Open o jeden punkcik lepszy okazał się Jacek Sokulski (Śląsk) od Jacka Arentewicza (Shark).

Klasyfikacja ogólna | Wyniki

5 komentarzy
  1. Sympatyk
    Sympatyk says:

    Trzeba też wspomnieć o rekordzie okręgu zdobytego przez Anię Smagę na dystansie 400 m zmiennym.
    Myślę że to może być dla Ani krzywdzące że o nim nie wspomnieliście i może poczuć się niedoceniona więc prosze aby poprawić ten wpis 😉

Odpowiedz

Chcesz wziąć udział w dyskusji?
Śmiało, napisz coś!

Dodaj komentarz