MPSiM Szczecin: Rekord Polski Anny Dowgiert

Za nami już Mistrzostwa Polski Seniorów i Młodzieżowców w Szczecinie. Na zakończenie zmagań rekord Polski w finale 50m st. motylkowym Anna Dowgiert (Śląsk Wrocław) ustanowiła nowy rekord Polski seniorek z czasem 26.13. Wynik ten dał ten złoty medal oraz kwalifikację na mistrzostwa świata w Kazaniu.

Czwarta w finale tej konkurencji była Maja Zawiszewska (Śląsk), dziewiąta Kamila Włostowska (MKS Jedenastka Jelenia Góra), a dziesiąta Nikola Petryka (Śląsk).

Złoty medal,  ale bez minimum na 100m st. klasycznym wywalczyła Dominika Sztandera (Juvenia Wrocław) 1:09.62. Czwarta była Kinga Cichowska (Śląsk), a ósma Alexandra Iwanowska (Juvenia).

Oskra Krupecki (Śląsk) zajął drugie miejsce w finale 50m st. motylkowym pokonując ten dystans w równe 24 sekundy. Szósty była Jacek Sokulski (Śląsk), a dziesiąty Mateusz Chaba (Śląsk).

Brązowy medal w finale 100m st. dowolnym wywalczyła Nikola Petryka (Śląsk) z czasem 57.05. Dziesiąta była Kamila Włostowska (Jedenastka).

Pasjonujący pojedynek o wygraną stoczyły ze sobą zespoły sztafetowe pań ze Śląska Wrocław i Juveni Wrocław na dystansie 4x100m st. zmiennym. Ostatecznie lepsze okazały się zawodniczki Śląska. W składzie zwycięskiej sztafety płyneły: Maja Zawiszewska, Kinga Cichowska, Anna Dowgiet, Nikola Petryka. Juvenię Wrocław reprezentowały: Klaudia Naziębło, Dominika Sztandera, Paula Żukowska, Alicja Tchórz.

Jan Hołub mimo, że zajął najgorsze możliwe miejsce, a więc czwarte w finale 100m st. dowolnym z czasem 49.68 może uzyskać kwalifikację do sztafety 4x100m st. dowolnym na mistrzostwa świata w Kazaniu. Siódmy w finale była Paweł Werner (Juvenia).

Anna Nita (Śląsk) zajęła ósme miejsce na 1500m st. dowolnym. U panów na 800m st. dowolnym piąty była Michał Szuba, siódmy Kacper Klich, ósmy Wiktor Jaszczak, a dziesiąty Maciej Zoniuk (wszyscy Śląsk).

W klasyfikacji medalowej zwyciężyła drużyna Juveni Wrocław, która zgromadziła 13 medali w tym aż osiem złotych. Na Czwartym miejscu uplasował się Śląsk Wrocław z 15 medalami w tym sześcioma złotymi.