Anna Dowgiert tuż za podium na Wojskowych MŚ

Dziś w szwajcarskiej miejscowości Tenero rozpoczęły się trzydniowe zmagania na 46. Wojskowych Mistrzostwach Świata w pływaniu. Na zawodach reprezentuje nas dwójka zawodników Śląska Wrocław: Anna Dowgiert i Karol Zaczyński. Podczas pierwszej sesji finałowej blisko medalu była nasza reprezentantka, która zajęła czwarte miejsce na dystansie 50 m stylem dowolnym.

Dowgiert awansowała do najlepszej ósemki z siódmym rezultatem (26.36 s). W walce o medale znacznie poprawiła ten czas, jedną długość basenu pokonując w 25.91 s. Do brązu jednak trochę zabrakło. Zwyciężyła Graciele Hermann z Brazylii, która uzyskała wynik 25.08 s i wyprzedziła Dorotheę Brandt z Niemiec (25.23 s). Na najniższym stopniu podium stanęła rodaczka kolejna zawodniczka z Kraju Kawy, Alessandra Marchioro (25.65 s).

W popołudniowej sesji wystąpił również Karol Zaczyński, który zajął siódme miejsce w finale na dystansie 400 m stylem zmiennym, uzyskując czas 4:28.91. Później okazało się jednak, że ukarany dyskwalifikacją został Jeremy Desplanches ze Szwajcarii i ostatecznie nasz zawodnik uplasował się na szóstej lokacie. Zwyciężył reprezentant Niemiec, Yannick Lebherz, który cały dystans pokonał w czasie 4:18.56, odbierając tym samym wojskowy rekord świata Marcinowi Malińskiemu.