MPJ 16: Rafał Kusto królem polowania

13-15 marca na basenie w Oświęciumiu odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski juniorów 16 – letnich. Do zawodów zgłosiło się 374 zawodników z 115 klubów z całej Polski. Byli wśród nich dolnoślązacy.

Najlepiej wypadli zawodnicy Orki Lubań, którzy w klasyfikacji medalowej zajęli wysokie szóste miejsce z dorobkiem trzech złotych medali. Jest to głownie zasługa Rafała Kusto, który wywalczył trzy złote medale. Mocnych na Rafała nie było na 50m st. klasycznym (29.47), 200m st. klasycznym ) 2:15.35 oraz na 100m st. klasycznym (1:03.17).

Zuzanna Duda w finale 50m st. grzbietowym wywalczyła srebrny medal z czasem 29.74.

Kobiecy zespół sztafetowy Śląska Wrocław na dystansie 4x100m st. zmiennym wywalczył srebrny medal. W składzie medalowej sztafety płyneły: Duda, Klaudia Sadowska, Jagoda Filipek, Patrycja Rzońca.

Zawodnicy Śląska Wrocław bardzo upodobali sobie trzecie miejsce na podium, gdyż stanęli tam aż 11 razy. Jako pierwsza medal tego koloru zdobyła Patrycja Rzońca na 200m st. dowolnym (2:05,53), potem była Zuzanna Duda na 200m st. grzbietowym (2:15.77), Jakub Chmielewski na 400m st. zmiennym (4:26.66), sztafeta męska 4x200m st. dowolnym (Chmielewski, Oskar Gawron, Dawid Szarek, Jakub Ławnik),  Jakub Chmielewski na 400m st. dowolnym (3:59.36), sztafeta kobiet 4x100m st. dowolnym (Klaudia Sadowska, Duda, Jagoda Filipek, Patrycja Rzońca), Jakub Ławnik na 200m st. dowolnym (2:02.64),  Zuzanna Duda na 100m st. grzbietowym (1:03.65), sztafeta męsla 4x100m st. zmiennym (Gałecki, Gawron, Ławnik, Chmielewski).

Gratulujemy wszystkich medali i rekordów życiowych!